Christopher Hitchens i Stephen Fry kontra katolicy 1/5Views:44818|Rating:4.90|View Time:9:19Minutes|Likes:291|Dislikes:6
Czy Kościół katolicki jest siłą na rzecz dobra w świecie? Pod tym hasłem BBC World zorganizowała niedawno w Londynie debatę, a bronił tej tezy katolicki biskup z Afryki, John Onaiyekan oraz brytyjska katoliczka, polityk partii konserwatywnej i posłanka do parlamentu – Ann Widdecombe. Przed rozpoczęciem debaty i po jej zakończeniu przeprowadzono sondaż wśród publiczności, więc w tym przypadku o zwycięstwie decydowali słuchacze, a nie sami uczestnicy debaty. Debatę rozpoczyna mowa obrończa biskupa i jak potem pisał jeden z internautów, warto jej było cierpliwie wysłuchać, żeby potem otrzymać nagrodę w postaci wystąpień Hitchensa i Frya.

You may also like...

20 Responses

 1. Loopilop100 Z says:

  Duchy oraz zjawiska paranormalne są prawdą

 2. IZAJASZrozdzial53 says:

  Religie to ludzki produkt który jest pokrzywiony bo religia to ludzkie wyobrażenie wszechmogącego Boga, Stwórcy życia. Jak proch ludzki z 1400 gromowym mózgiem miałby zrozumieć Wszechmogącego ?? Prędzej robaki zrozumieją budowę człowieka. Ale Bóg w swym Synu – Jezusie Chrystusie sam objawił się światu i kto nie kocha grzeszenia, bezbożnego świata ten pójdzie za Zmartwychwstałym a nie religią ……….. youtube : 100 powodów dla których ewolucja jest głupia ___ Google : " athanasia nowe niezniszczalne ciała blogspot "
  _____________ youtube : Archeologia odkopywanie prawdy Biblii ________ Google : Nobliści Biblia a nauka

 3. Kacper Wolanski says:

  Gugol – bardzo ciekawe jest to ze ludzie którzy odzyskali siebie (wg. Ciebie "utracili" wiarę) mają szersze horyzonty, mniej uprzedzeń, wiedzą czego chcą od życia… domyślam się że bajki które tu wypisujesz pochodzą z twojego własnego uniwersum, tak?

 4. Kacper Wolanski says:

  Wielcy wierzący – przeczytajcie stary testament i odechce wam się w te banialuki wierzyć… chociaż skoro sami z siebie nie chcecie się obudzić to nikt za was tego nie zrobi

 5. Snus Mumriken says:

  Nie ma tłumaczenia…:-(

 6. PolishManUFan says:

  Delfiny.

 7. mateush998 says:

  A Najważniejsza jest świadomość. Reszta tylko nas otacza.

 8. KruK666PL says:

  Człowiek bez zasad jest zwykłym workiem mięsa.

 9. KruK666PL says:

  Kościół Katolicki wywodzi się właśnie z Rzymu. A krucjaty nie były dziełem religii tylko człowieka który chciał zająć ziemie świętą. Trzeba być ignorantem aby wierzyć w to co pan pisze. Tak samo dziś USA toczy wojny nie z terroryzmem ale dla zysku tak i w tamtych czasach było identycznie. Ludzie zawsze byli będą tacy sami, zmienia się tylko otoczenie. Religia po pierwsze to dogmaty a nie czyny wiernych czy kapłanów. Pan nawet nie ma pojęcia o czym pisze.

 10. szymexd pol says:

  Zwierzęta stadne jak sama nazwa mówi opierają swe istnienie na współpracy w obrębie swej grupy. Ale nie jest to żadna empatia, one robią to z korzyścią dla siebie, w stadzie łatwiej bronić się przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami. Zakodowany instynkt stadny ma na celu zminimalizować ryzyko z zewnątrz. Natomiast to co nazywasz altruizmem jest albo instynktem macierzyńskim albo instynktem przedłużenia gatunku zakodowanym w DNA( np. u niektórych mrówek – które poświęcają się w czasie przeprawy

 11. szymexd pol says:

  Od kiedy empatia jest cechą zwierząt stadnych, zwierzęta niezależnie czy stadne czy nie posługują się instynktami i popędami, co prawda maja pewne zdolności poznawcze , które stanowią one podkład pod proces uczenia, nabywania różnych czynności. Empatia jest cechą wyłącznie ludzką, podaj mi przykład u zwierząt, tylko proszę nie ośmieszaj się i nie mów o tym iż samica przygarnie jakieś tam młode niezależnie nawet od gatunku i wychowuje je, bo jest to związane z jej instynktem macierzyńskim.

 12. mateush998 says:

  Z KK jest jak ze wszystkim. Nie ma rzeczy doskonałych. Kościół zrobił wiele dobrego, zrobił wiele złego. Myślę, że sama religia jako taka nie ma większej wartości, ale placówki pomocy (niestety nie wszystkie) które są prowadzone przez siostry lub księży zasługują na medal. Prawdziwa siła miłosierdzia jest w ludziach, a nie w budynku i sztywnych, dziwnych zasadach. Pozdrawiam!

 13. 1533you says:

  Jak na człowieka wykształconego masz bardzo kiepską wiedzę i ponadprzeciętną skłonność do powtarzania ahistorycznych zabobonów ("okres katolicyzmu, sredniowiecza cofnął rozwój o pare wieków i wstrzymał na bardzo długo", "ideologia jezusa moze nikogo nie zamordowala ale oparta na niej religia owszem. przypomne tylko krucjaty, inkwizycje, oraz 2 wojne swiatową ( got mit uns ) czy konflikt na bałkanach"). Te słowa wykluczają Cię z grona ludzi rozumnych.

 14. K'ucer SNR says:

  historia filozofii i studia owe zachecily cie do wiary? o matko to gdzie studiowales … na kulu chyba czy innej gównianej uczelni.
  u mnie wrecz przeciwnie i u 90 rpocent znajomków ze studiów…. filozofia nam otworzyla oczy i odsunęła od wiary w bzdury, szczególnie wlasnie historia filozofii i filozofia sredniowieczna pokazala nam taki to fałsz ta cala religia i religie. etyka także szczególnie analiza pism swietych tez otwiera oczy

 15. K'ucer SNR says:

  no jak nie kolego…..
  po 1: nasza kultura i cywilizacja wzięła się w dużej mierze z kultury greków, ich rozwoju filozoficznego i technicznego a nastepnie rzymian. to oni dali podwaliny naszej cywilizacji. okres katolicyzmu, sredniowiecza cofnął rozwój o pare wieków i wstrzymał na bardzo długo.
  po 2: ideologia jezusa moze nikogo nie zamordowala ale oparta na niej religia owszem. przypomne tylko krucjaty, inkwizycje, oraz 2 wojne swiatową ( got mit uns ) czy konflikt na bałkanach.

 16. 2437MT says:

  ewolucjonizm też jest religią : "Marjorie Green, czołowa historyk nauki stwierdza: „Darwinizm panuje nad umysłami ludzi głównie jako religia nauki). Zmodyfikowana, ale nadal charakterystycznie darwinowska teoria sama stała się ortodoksją, którą głoszą jej zwolennicy z religijnym zapałem i w którą wątpią ich zdaniem tylko nieliczne oszołomy, niedoskonałe w wierze naukowej” __________Google : naukowa religia człekokształtnych ,– CZYŚCIEC WYMYSŁ KATOLICYZMU ,– daleko od Rzymu blisko Boga

  E

  A

  W

 17. I Love Your Nipples says:

  z natury jesteś ateistą 🙂 xoxo

 18. hAlkalion says:

  Gdyby wszyscy byli świadomi przekupstwa elit naukowych i pułapek promowanej zamiast Chrześcijaństwa(religii naszych rodziców, dziadów od 1000 lat!) religii ateistycznej w typie poststalinowskim (komunizacja kultury USA i europy zachodniej) to byś nie mówił takich idiotyzmów o naszej polskiej cywilizacji i jej funadamentach, dzięki którym jesteśmy kim jesteśmy Polakami, Katolikami i głosimy naszą dewizę Bóg, Honor i Ojczyzna. To my. Odrzuć polskość, tradycję i staniesz się tu obcym jak komuchy.

 19. hAlkalion says:

  A imię nadane przez rodziców już zmieniłeś? Poglądy, które Ci zaszczepili? Kulturę w której Cie wychowano? Język, którzy od urodzenia Ci narzucono? narodowość, pochodzenie etniczne, słowiańskość. Czy na wygląd podobny do rodziców też narzekasz? Wychowanie to nie indoktrynacja. Tak jak nie jesteś znikąd i stanowisz przedłużenie swej rodziny ze wszystkimi tego konsekwencjami tak i system wierzeń dziedziczysz, bo to decyzja Twoich rodziców na którą nie masz wpływu, bo takie jest już prawo natury.

 20. hAlkalion says:

  Widzę, że pożyteczni idioci sił antychrześcijańskich zindoktrynowani poprzez lewicowo-liberalną indoktrynacje mają ucztę.
  Szkoda, że nie zastanawiali się nigdy skąd ich kultura i cywilizacja pochodzi oraz na jakich fundamentach została z budowana oraz o jaką antycywilizacje walczą gnębiąc biednych Katolików i Chrześcijan. Ideologia Jezusa nie zamordowała tylu milionów ludzi i nie wynalazła masowych ludobójstw oraz obozów koncentracyjnych -masowe mordy naKatolikach zWandei w rewolucji francuskie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *